Fikir Kitapları

Grid View:

Ahiret Azığı-1

(0)
14.00€

Ahiret Azığı-1 Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Ömer Faruk DEMİREŞİK   Mana büyüklerinin hayatlarından seçilmiş menkîbeler; hepsi birer ibret ve hikmet deryası. Ömer Faruk Demireşik"in akıcı üslubuyla dünya yolcusuna, ahiret azığı tadında okumalar... Her seviyeden insanın severek okuyacağı menkîbelerle, Allah dostlarının bereketli hayatında..

Ahiret Azığı-2

(0)
14.00€

Ahiret Azığı-2 Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Ömer Faruk DEMİREŞİK   Mana büyüklerinin hayatlarından seçilmiş menkîbeler; hepsi birer ibret ve hikmet deryası. Ömer Faruk Demireşik"in akıcı üslubuyla dünya yolcusuna, ahiret azığı tadında okumalar... Her seviyeden insanın severek okuyacağı menkîbelerle, Allah dostlarının bereketli hayatınd..

Allah'a Bağlı Bir Hayat

(0)
20.00€

Allah'a Bağlı Bir Hayat Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Ahmet Taşgetiren   “Allah'a sımsıkı sarılın” diye bir çağrı ile karşılaşsanız. “Allah'a koşun” diye bir nida ulaşsa yüreğinize... “Allah'a dua edin” diye bir hitaba mazhar olsanız... “Dönüş O'nadır, Hüküm Allahındır.” bilgisi iletilse aklınıza, kalbinize... Ne yaparsınız? Bir haya..

Aşk Leyla ve Gerçek

(0)
16.50€

Aşk, Leyla ve Gerçek Yayınevi: Şebnem Yazar: Fatma Aladağ Şimdi Sen’in için tebessüm ediyorum. Ve katlanıyorum bütün sahteliklere… Ve Sen’in için yaşıyorum, bu dünya denen acıklı hikâyede… 255 Sayfa 13,5 x 19,5 cm 1 Hamur          ..

Aşk Olsun

(0)
20.00€

Aşk Olsun Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Neslihan Nur Türk   GİRİZGAH Dünde kalan ve artık mâlûmun olan her şey, bir zamanlar kendisini merak edip durduğun bir meçhuldü. Adına “gelecek” diyordun. Bekledin, geldi, gördün. Bazen çok zorlayan sıkıntılar, bazen ferahlatan sevinçler olarak teşrif etti. Adı her ne kadar geçmiş ise de tecrüb..

Ben Onu Sevmeye Muhtacım

(0)
20.00€

Ben O'nu Sevmeye Muhtacım Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Halime Demireşik   ...Aslında her insan bu farklı vasıflarıyla ya '' örnek " ya da "ibret " alınacak mevkidedir. Kimlerinin yaşadıkları bize , ayağımız sürçmeden bir ders verir , kimsenin başına gelenler de bize ufuk ve ümit verir. Bu kitapta böyle nice güzel insanın ibret ve hikmet h..

Bir Vefa Öyküsü

(0)
12.50€

Bir Vefa Öyküsü Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Şefika Kaya Meriç   Kulluğun sınırları,hayatın her anında Allah'tan gafilolmama gibi bir hassasiyeti gerektiyor.Rabbimizin mekan ve zaman üstü kudretinin karşısında O'nun celal ve cemal sıfatlarına gönlü ayna yapmak...İşte budur asıl mesele...Allah'ın bütün yarattıklarına derin bir muhabbet i..

Bu Toprağın İmanı

(0)
12.00€

Bu Toprağın İmanı Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Ahmet Taşgetiren   Bu kitaptaki yazılar, Altınoluk'la birlikte yürüdüğümüz aylar, yıllar içinde, sunuş yazılarında "gönül gündemi"ni ifade için serdedilen düşünce çerçeveleridir. Altınoluk, arı duru gönüller inşa etmek gibi kutlu bir gaye ile yola çıktı. O bilinç etrafında örülen değer..

Dert Bende Ne Gezer Beyim

(0)
20.00€

Dert Bende Ne Gezer Beyim Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Neslihan Nur Türk   Ben,derdi severim beyim! Derdim büyüdükçe dermanım büyür.Dillerim çözülür,fermanım büyür.Böyle derdi seyran etmesem olmaz. Hamd ü sena etmeyip sussam olmaz.Onun kendine has bir tadı vardır.Bir zamanlar gelir,dert demeye utanır da dil,lütuf der,nimet der,ikram der..

Din Dili Kalp Dili

(0)
11.11€

Din Dili Kalp Dili Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Ahmet Taşgetiren Din Dili Kalp Dili   Bu kitaptaki yazılar, Altınoluk'la birlikte yürüdüğümüz aylar, yıllar içinde, sunuş yazılarında "gönül gündemi"ni ifade için serdedilen düşünce çerçeveleridir. Yıllardır, İslam'ın yeni yüreklere ulaşması davasında sağlıklı ve tabii, ana kaynaklarımızdan b..

Dostun Divanına

(0)
22.00€

Dostun Divanına Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Halime Demireşik   “Allâh bize yeter. O ne güzel bir vekîl, ne güzel bir Mevlâ ve ne güzel bir yardımcıdır!” Rabbim, dostluğuna al bizi! Rabbim, merhametine sar bizi! Rabbim, Settâr isminle ört bizi! Rabbim, Hay isminle dirilt kalblerimizi!.. Âmin...

Elit Osmanlı Ahşap Kutulu

(0)
150.00€

Elit Osmanlı Ahşap Kutulu Özel Termo Deri Kapak Ayvori Kağıda Baskı Mıknatıslı Özel Ahşap Kutu ve Taşıma Çantası Bu kitapta cihangir bir devletin dünyaya hükmeden sultanlarının bir kısmını bulacak, onların hâkim oldukları beldelerde rızâ-yı ilâhî için yaptıkları merhamet, şefkat ve muhabbet dolu hizmet ve kahramanlıklarını, topluma y..

En Güzel Miras

(0)
10.00€

En Güzel Miras Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Muhammed Yetim   Güzel ahlak , sahibini dünyada ve ahirette mesud kılar. Dünyada ferdi ve ictimai huzur ona bağlı olduğu gibi ve uhrevi hayatın ebedi bir saadetgah oluşu da ancak ahlaki bir hayat neticesinde mümkündür .İşte bu sebepten en büyük sermaye güzel ahlaktır...

Erdemin Dili Affedicilik

(0)
13.00€

Erdemin Dili Affedicilik Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Semih Yolaçan Affedicilik… Ahlaki bir erdem… İnsani bir incelik… İnsanın iç dünyasında “sürekli salınım halindeki gönül sarkacı”nın, yakalamaya uğraştığı, -denge ve kıvam- hali. Belki de hayat denen uzun, karmaşık öykünün asıl temellerinden biri. Olup biteni, farklı bir şekilde kavr..

Eyvah Demeden

(0)
18.50€

Eyvah Demeden Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Salih Zeki Meriç   Kitap Kağıdı 2 Renk Baskı Karton Kapak,13.5x19.5 cm     Eyvah Demeden,SALİH ZEKİ MERİÇ Ön Söz Gerçek huzur, insanın Rabbini tanıması ile başlar. Rabbini tanımak ise insanın kendini tanıması ile olur. Nefsini bilmek bir manada insanın haddini bilmesidir..

Showing 1 to 15 of 43 (3 Pages)