Gençlik Kitapları

Grid View:

365 Kahramanlık Tablosu

(0)
45.00€

İslam Mücahidlerinden 365 Kahramanlık Tablosu Yazar: Sinan Özgenç Genç Kitaplığı Bizler kahraman bir ecdadın ahfadıyız. Soyumuz kahraman, geçmişimiz kahramandır. Kahramanlık, millet olarak mesleğimiz ve meşrebimizdir, çünkü bizde ne düşman ne de hain bitmez. Biz, dünyayı ve hayatı aşan bir davanın temsilcisi olduğumuz günden bu yana bu böyledir..

40 Soru 40 Cevap

(0)
36.00€

40 Soru 40 Cevap Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Osman Nûri Topbaş      2006 yılında yayın hayatına başlayan GENÇ Dergimizde ilk günden bu yana bir hususu sürekli vurgulamaya gayret ettik: "Popüler kültürün istilası altındayız. Teyakkuz halinde olmalı, zihnimizi ve kalbimizi korumalıyız. Nasıl aldığımız gıdalara dikkat ediyorsak, aynı şekilde..

Ben Böyle Değildim

(0)
7.00€

Ben Böyle Değildim Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Harun Kırkıl Takdim “Âsâra sorarsan beni söyler sana kimdi…” mıs­rasıyla başlar Mithat Cemal KUNTAY, “Kimdim?” şi­irine…  Bir medeniyetin çöküşüne, koca bir cihan dev­letinin yıkılışına şahit olmanın verdiği acıyı, bir ağıt yakıcılığında terennüm eder… Giydiği daracık elbiselere vücud..

Bu Toprağın Değerleri

(0)
16.00€

Bu Toprağın Değerleri Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Mesut Kaya   Eserde; bu davanın abide insanlarından bir soluk taşıyor. Belki ele aldığı şahıslar aşina çehreler hep. Bizden bildiğimiz, “Bizim” dediğimiz kişiler. Ancak bizim onların ilmine, irfanına, ruhuna heyecan ve adanmışlıklarına ihtiyacımız var. Onların ikliminde dolaşmak, onl..

Çanakkale Bir Vatan Destanı

(0)
3.70€

Çanakkale Bir Vatan Destanı Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Harun Kırkıl Karton Kapak, 21X15 cm Kitap Kağıdı,Tek Renk Baskı 112 Sayfa 18 Mart 1915 Deniz Harekatı'nda üstün başarılar gösteren Dardanel Bataryası Kumandanı Yüzbaşı Hasan Bey'in, bir kızı dünyaya gelmişti. İstanbul'dan Çanakkale Müstahkem Mevki Komutanlığı'na telgraf ..

Çanakkale Zaferi ve Adsız Kahramanlar

(0)
9.00€

Çanakkale Zaferi ve Adsız Kahramanlar Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: - Çanakkale Zaferi'nde Adsız Kahramanların fedakarlıklarından kesitler... Çanakkale Muharebelerinde kahraman mehmetçik müslüman Türk milletine bir değil, iki zafer birden kazandırmıştır.    ..

Cennet Kafenin Sahibi

(0)
16.00€

Cen.net Kafenin Sahibi Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Harun Kırkıl        Konu Başlıkları: 90-60-90, Alıştırma Yaa Rabbiii!, Artık Görmeyeceğim, Bana Bir Şey Olmaz Deme O.K. mi?, Bir Apartman Uğruna Ya Rab! Ne Konaklar Yıkılıyor…, Biz Kuluz, “Cool” Bir Şey Yani, Dolu Kafelerde Boş Kafalar, Bulaşık Kaşıklar, İnternet Kafenin Tanrısı, Deli..

Stokta yok

Cennet Yolcuları

(0)
35.00€

Cennet Yolcuları “O, aramakla bulunmaz. Ama O’nu bulanlar, arayanlardır.” (Beyazid-i Bistâmî)  İnsanın Allah ile arasındaki mesafe, insanın kendi koymuş olduğu gaflet ve isyan perdesi kadardır. Çünkü zaman ve mekândan münezzeh olan Allah, her kuluna, şah damarından daha yakındır. Mühim olan kulun, Allâh’ın bu yakınlığını keşfetmesi ve O’na yö..

Dert Çağrısı

(0)
13.00€

Dert Çağrısı Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: M.Lütfi ARSLAN   Genç Dergi Editörü Mehmet Lütfi Arslan'ın Dert Çağrısı isimli kitabı, ebedi gençliği bulmak için "dert kardeşliği"nde buluşmaya, hemdert olmaya, "dertdaş" olmaya davet ediyor bizleri. Bu kitap aynı zamanda 42 sayıdır Genç Dergi’nin şahsında dile getirilen duygu ve düşünceler..

Dünya Bizi Bekliyor

(0)
13.00€

Dünya Bizi Bekliyor Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: M.Lütfi ARSLAN   Haritanın halita olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Sınırlar kalktı. Cetvelle çizildiği için milyonlarca cana mal olmuş ya da bir karışına nice kınalı kuzuları kurban etmiş o çizgilerin yerinde yeller esiyor. Gümrükler yerinde, hudut kapıları kalkmamış olabilir, ama sınırl..

Dünyayı Kurtaran Kız

(0)
16.00€

Dünyayı Kurtaran Kız Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Ayşegül Genç    Fani dünyaya katlanabilmek adınadır tüm yazma çabaları. Var olmanın dinmek bilmek sancısı ile dünyada oyalanmanın ıstırabını sinemizin ortasında birleştirip hakikate doğru bir adım atabilmek adınadır yazdığımız her ne varsa. Bu kitap, vicdanı ahret inancına, "İslam v..

Genç Peygamber ve Genç Dostları

(0)
13.00€

Genç Peygamber ve Genç Dostları Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: M.Lütfi ARSLAN Önsöz Genç Peygamber ve Genç Dostları, GENÇ Dergimizin bir kapağının ifadeleriydi. Sonradan bu ifadeler Anadolu’da birçok yerde yapılan konferanslara da isim ve ilham kaynağı oldu. Şimdi ise Peygamber Efendimizi gençliği ile anlamaya çalışan yazılardan oluş..

Genç Sahabiler

(0)
6.00€

Genç Sahabiler Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Yrd. Doç.Dr.Veysel AKKAYA İnancı uğruna her fedakarlığı göze alabilen ,Önünde yürüyen Sevgili Peygamberine aşık, Kalabalıkları peşinden götüren lider vasıflı,Muhammedi Ay’ın yanında parlayan genç yıldızlar… Onlardan bize ışık tutacak genç öyküler…Mekke ve Medine dönemindeki erkek ve kız yetmiş ge..

Gençlerle 12 Soru - Cevap

(0)
7.00€

Mevlana İkliminde Gençlerle 12 Soru - Cevap Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Osman Nûri Topbaş   Mevlânâ Hazretleri buyurur:   “Gönlün yitirdiği hikmet kumaşı, gönül ehlinin katında ele geçer.”   “Sen katı bir taş olsan, mermer kesilsen bile, bir gönül ehline ulaştın mı inci olursun.”   “Velîlerin sözleri âb-ı hayatla dolu, sa..

Gençlerle Tarih Yolculuğu

(0)
12.00€

Gençlerle Tarih Yolculuğu Yayınevi: ERKAM YAYINLARI Yazar: Osman Nûri Topbaş Delikanlının, yaşadığı  hayatla ilgili aklına ciddi sorular geliyordu. Ben kimim? Sadece anne-babamın evladı olmaktan öte, ben kimim? Kimin nesliyim? Birbirine dolaşmış iplik yumakları gibi karmakarışık his ve fikirlerden kurtulup da bu soruların cevaplarını bir türlü..

Showing 1 to 15 of 30 (2 Pages)